Відповідальність за пошкодження транспортних засобів (ст.124 КУпАП)

kyapЯкщо під час ДТП його учасники не отримала тілесних ушкоджень, то винний водій повинен бути притягнений до адміністративної відповідальності.

Зокрема, статтею 124 кодексу України про адміністративні правопорушення (далі- ст.124 КУпАП) передбачено наступне.

Порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, –

тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Необхідно зазначити, що як правило, якщо водій, на якого було складено протокол про адміністративне правопорушення, визнає свою вину, то суд застосовує до нього покарання у вигляді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадя, тобто 340,00 грн.

В той же час бувають випадки, що суд застосовує покарання у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Необхідно також зазначити, що до ст.124 КУпАП існує примітка, відповідно до якої особа, цивільно-правова відповідальність якої застрахована, звільняється від адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, за умови, що учасники дорожньо-транспортної пригоди скористалися правом спільно скласти повідомлення про цю пригоду відповідно до Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

Крім того, необхідно зазначити, що страхова компанія, в якій застрахована цивільно – правова відповідальність  водія, визнаного винним у вчиненні ДТП, а інколи і сам водій повинні відшкодувати потерпілій стороні спричинені матеріальні та моральні збитки.

Звертаю Вашу увагу на те що у даній статті вказані лише загальні відомості про притягнення до відповідальності винного у ДТП, тому в кожному конкретному випадку для досягнення оптимального результату рекомендую запросити адвоката для надання правової допомоги.

«Телефонуйте, – і ми завжди домовимось!»

Інші статті розділу:

Також дивіться додаткову інформацію про участь автоадвоката в адміністративному, цивільному та кримінальному процесах у розділі «СТАТТІ».